Przejdź do treści
ul. Chełmska 12, Warszawa​

Stopa cukrzycowa

Osoby z problemami diabetologicznymi określane są jako pacjenci z tzw. grupy podwyższonego ryzyka. W ich przypadku kluczowe znaczenie ma profilaktyka. Regularne wizyty w gabinecie podologicznym pozwolą cieszyć się dobrym stanem stóp, a profesjonalna pielęgnacja paznokci, usuwanie zmian hiperkeratotycznych (zgrubień skórnych) czy dobór odpowiednich kosmetyków i preparatów pomogą zminimalizować ryzyko powstawania powikłań stopy cukrzycowej. Niezwykle ważny jest także dobór właściwego obuwia oraz wkładek ortopedycznych, które pomagają niwelować powstawanie modzeli czy odcisków. Podolog potrafi zadbać o stopy diabetyków oraz wcześnie wykryć ewentualne zagrożenia.

Pierwszym krokiem do zdrowia stóp jest właściwa higiena i pielęgnacja. W przypadku pacjentów diabetologicznych troska o stopy wymaga szczególnej uwagi i przestrzegania zaleceń specjalistów. W ramach opieki podologicznej, podczas wizyty pacjenci z tzw. grupy podwyższonego ryzyka otrzymują dokładne wskazówki i porady odnośnie domowej higieny.
Doskonałe przygotowanie oraz wiedza, pozwala przeciwdziałać wielu problemom stóp, na które diabetycy są szczególnie narażeni.

Umów się na wizytę

Wszystkie zabiegi podologiczne